portal.legnica.eu FOTOGALERIE ZDJĘĆ
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
W Legnicy otwarto Centrum Powiadamiania Ratunkowego
W Legnicy otwarto Centrum Powiadamiania Ratunkowego
grafika

W legnickiej siedzibie Państwowej Straży Pożarnej odbyła się (31 stycznia br.) uroczystość otwarcia jednego z dwóch na Dolnym Śląsku (obok Wrocławia) Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Przybyli parlamentarzyści, przedstawiciele wojewódzkich władz państwowych i samorządowych, samorządowcy miasta i powiatu legnickiego, reprezentanci służb mundurowych i ratowniczych, licznych instytucji, firm oraz organizacji. Obecny był również Biskup Legnicki Stefan Cichy. Gości powitali gospodarze uroczystości: Komendant Miejski PSP w Legnicy brygadier Adam Konieczny i Dyrektor Pogotowia Ratunkowego Andrzej Hap. Prezydenta Legnicy reprezentował jego zastępca Ryszard Białek.

Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Legnicy obsługiwać będzie teren byłych województw legnickiego, jeleniogórskiego i wałbrzyskiego. Decyzja o jego ulokowaniu właśnie w Legnicy podyktowana była faktem stworzenia  w naszym mieście w ciągu ostatnich lat - przy współpracy Gminy, PSP, Pogotowia Ratunkowego i innych służb, infrastruktury lokalowej i technicznej na potrzeby zintegrowanego działania służb ratowniczych w całym powiecie.

Zakończony etap budowy Centrum kosztował ok. 650 tys. zł pochodzących z budżetu państwa. Powstał potężny maszt antenowy o wysokości ok. 50 metrów, wyremontowano pomieszczenia stanowisk dyspozytorskich, uruchomiono cyfrowe systemy łączności. Inwestycja ta będzie kontynuowana.

Legnicka Komenda Miejska PSP wzbogaciła się także, dzięki wsparciu finansowemu samorządów i innych podmiotów, o dwa samochody do logistycznej obsługi działań ratowniczych, które zostały dziś po raz pierwszy zaprezentowane.

 

opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 31-01-2012 | wyświetleń: 2976
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje