Legnicki Mikołaj pozdrawia
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Marka Miasta

Czym jest marka miasta?

Komercyjne firmy wydają krocie na tworzenie marek, bo wiedzą, że dzięki nim będą mogły dotrzeć do większej liczby odbiorców i lepiej zarządzać swoim wizerunkiem. Miasta i regiony najczęściej nie muszą „wymyślać się od nowa”. Mają swoje nazwy, gwarantowaną obecność na mapach i w programach szkolnych, cieszą się mniejszym lub większym zainteresowaniem mediów.
Ale stąd jeszcze daleka droga do świadomie kształtowanej marki terytorialnej. By ona powstała najpierw muszą umiejętnie wskazać te spośród swoich walorów, które decydują o ich sile, charakterze i unikatowości. Potem przekuć je w proste i łatwe do zapamiętania słowa i symbole. A wreszcie zaplanować działania, które pozwolą na utrwalenie markowego wizerunku w świadomości społecznej.

No dobrze, mógłby ktoś zapytać, ale po co właściwie Legnicy taka marka?
Warto zdać sobie sprawę, że polskie miasta i regiony stają dziś do rywalizacji o uwagę mediów i zainteresowanie opinii publicznej. Toczy się między nimi zażarty bój o turystów, inwestorów, nowych mieszkańców, lokalizację spektakularnych imprez i prestiżowych instytucji. W tej sytuacji promocja jest miastom potrzebna jak rybie woda, kto zaś się na nią nie zdecyduje – zginie. A właśnie dobrze zbudowana marka pozwoli skutecznie i atrakcyjnie prowadzić ten proces.

Bo dzięki niej można:

  • pozytywnie odróżnić się na tle konkurencji,
  • celowo zarządzać wizerunkiem miasta, a nie zdawać się na działania doraźne i przypadkowe,
  • zyskać sympatię odbiorców.


Tak jak markowe produkty i towary mają lojalnych klientów i przynoszą większe dochody, tak markowa Legnica będzie gwarancją lepszego życia dla jej mieszkańców, wzmocnienia jej wizerunku i – w rezultacie – rosnącego dobrobytu miasta i działających w nim firm.
Zbudowanie silnej, wiarygodnej i skutecznej marki miejskiej to zadanie na lata. Ale warto podjąć ten trud, bo inwestycja w markową Legnicę opłaci się wszystkim.

Dlatego każdego, komu leży na sercu przyszłość naszego miasta, zapraszamy do współpracy przy budowie silnej marki Legnica!--- logo - pliki do pobrania (zip) ---

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje