W Legnicy otwarto Centrum Powiadamiania Ratunkowego

W Legnicy otwarto Centrum Powiadamiania Ratunkowego
31.01.2012

W legnickiej siedzibie Państwowej Straży Pożarnej odbyła się (31 stycznia br.) uroczystość otwarcia jednego z dwóch na Dolnym Śląsku (obok Wrocławia) Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Przybyli parlamentarzyści, przedstawiciele wojewódzkich władz państwowych i samorządowych, samorządowcy miasta i powiatu legnickiego, reprezentanci służb mundurowych i ratowniczych, licznych instytucji, firm oraz organizacji. Obecny był również Biskup Legnicki Stefan Cichy. Gości powitali gospodarze uroczystości: Komendant Miejski PSP w Legnicy brygadier Adam Konieczny i Dyrektor Pogotowia Ratunkowego Andrzej Hap. Prezydenta Legnicy reprezentował jego zastępca Ryszard Białek.

Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Legnicy obsługiwać będzie teren byłych województw legnickiego, jeleniogórskiego i wałbrzyskiego. Decyzja o jego ulokowaniu właśnie w Legnicy podyktowana była faktem stworzenia  w naszym mieście w ciągu ostatnich lat - przy współpracy Gminy, PSP, Pogotowia Ratunkowego i innych służb, infrastruktury lokalowej i technicznej na potrzeby zintegrowanego działania służb ratowniczych w całym powiecie.

Zakończony etap budowy Centrum kosztował ok. 650 tys. zł pochodzących z budżetu państwa. Powstał potężny maszt antenowy o wysokości ok. 50 metrów, wyremontowano pomieszczenia stanowisk dyspozytorskich, uruchomiono cyfrowe systemy łączności. Inwestycja ta będzie kontynuowana.

Legnicka Komenda Miejska PSP wzbogaciła się także, dzięki wsparciu finansowemu samorządów i innych podmiotów, o dwa samochody do logistycznej obsługi działań ratowniczych, które zostały dziś po raz pierwszy zaprezentowane.

 

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 31.01.2012 | Wyświetleń: 44
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy