Prezydent Legnicy powołał Społeczną Radę Sportu

Prezydent Legnicy powołał Społeczną Radę Sportu
25.01.2013

W Legnicy społeczna Rada Sportu, działająca przy Prezydencie Miasta, po raz pierwszy powołana została w 2007 roku na dwuletnią kadencję. Jest to gremium opiniodawcze i konsultacyjne, reprezentujące legnickie środowiska sportowe. W grudniu minionego roku zakończyła się ostania kadencja. Działające w mieście organizacje i instytucje zajmujące się kulturą fizyczną zaproponowały swych przedstawicieli do nowej Rady na kadencję 2013-2014.

W czwartek, 24 stycznia br. z udziałem Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego odbyło się pierwsze posiedzenie  Rady Sportu w nowym, jedenastoosobowym składzie. Znaleźli się w niej: Józef Baściuk (OSŁ Strzelec), Bogusław Dolata (LSZS), Artur Gorczyca (UKS Dziewiątka), Tadeusz Hul (Ognisko TKKF Śródmieście), Ewa Lobert (TKKF ZM), Martyna Pajączek (MKS Miedź Legnica SA), Bogusław Pieluch (MUKS Ikar), Piotr Potycz (KS Konfeks), Piotr Pęczek (MSPR Siódemka), Zbigniew Prych (Ognisko TKKF Olimp) i Łukasz Stawarz (LK Taekwon-do).

Przewodniczącym legnickiej Rady Sportu został wybrany Łukasz Stawarz. W skład Zarządu weszli: Bogusław Dolata jako wiceprzewodniczący i Ewa Lobert jako sekretarz.

Zadaniem Rady jest m. in.: opiniowanie projektów budżetu miasta w sferze kultury fizycznej, sportu i turystyki, opiniowanie kandydatur do stypendiów sportowych dla zawodników osiągających najwyższe wyniki w sporcie kwalifikowanym oraz wyróżnień i nagród. Jest to także społeczne gremium doradcze w sprawach związanych z rozwojem sportu w Legnicy.

Podczas pierwszego w nowej kadencji posiedzenia Rada Sportu zarekomendowała Prezydentowi Legnicy kandydaturę do tytułu Trenera Roku 2012. Wręczenie tego zaszczytnego miana  będzie miało miejsce 8 lutego, podczas Balu Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego.

                                                                                                                    

Opublikował: aantkiewicz_l | Dodano: 25.01.2013 | Wyświetleń: 26
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy