Plan zagospodarowania przestrzennego, nowa nazwa ulicy, przyszłość obiektów koszarowych i przebudowa basenu w „siódemce”

Plan zagospodarowania przestrzennego, nowa nazwa ulicy, przyszłość obiektów ...
22.01.2009
(Z konferencji prasowej Prezydenta Legnicy)
  
            Podczas wtorkowej (20 stycznia br.) konferencji prasowej Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski poinformował dziennikarzy z lokalnych i regionalnych mediów o przygotowanych na najbliższą sesję Rady Miejskiej (26 stycznia) projektach dwóch uchwał. 
 
            Pierwszy dotyczy uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Bielany, obejmującego teren pomiędzy ulicami Mostową, Zamiejską, Al. Rzeczypospolitej i Bielańską a Wałami Jaworzyńskimi. Prezydent podkreślił znaczenie planu, umożliwiające rozwój budownictwa jedno i wielorodzinnego w tym rejonie, jak również powstawanie obiektów usługowych czy handlowych. Drugi projekt związany jest ze zmianą nazwy części ulicy Pancernej. Radni otrzymają propozycję nazwania jej odcinka (od Chojnowskiej do Lotniczej) imieniem Tarasa Szewczenki – wybitnego ukraińskiego poety. Wniosek w tej sprawie złożyli członkowie Zarządu Koła i legnickiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce. Ponieważ na tym odcinku nie ma domów mieszkalnych i instytucji, nie będzie potrzeby wymiany żadnych dokumentów z danymi adresowymi.
 
            Zapytany o stanowisko w sprawie opuszczonych przez jednostkę wojskową obiektów koszarowych przy Alei Rzeczypospolitej Prezydent Krzakowski podkreślił, że z nadzieją oczekuje zmiany przepisów dotyczących Agencji Mienia Wojskowego, która jest obecnie właścicielem tych budynków.
 
– Bardzo liczę na możliwość ich skomunalizowania, przejęcia przez gminę. Pozwoli to nadać im funkcje społeczne, miejskie. Mógłby tam znaleźć nową siedzibę np. Urząd Skarbowy, mogłoby też powstać bardzo wiele mieszkań dla legniczan – powiedział Tadeusz Krzakowski.
 
            Podczas konferencji dziennikarze poznali również koncepcję przebudowy basenu przy Szkole Podstawowej nr 7 (ul. Polarna 1), który wraz z boiskiem „Orlik 2012” będzie tworzyć dostępne dla wszystkich osiedlowe centrum sportu. Obiekt basenowy zostanie powiększony i unowocześniony. Basen uzyska głębszą niż do tej pory nieckę, wykonaną ze stali nierdzewnej. Powstanie też mniejsza niecka, przeznaczona dla dzieci. Pojawią się sauny, jacuzzi, natryski (między innymi z możliwością aromaterapii) i inne urządzenia uatrakcyjniające kąpiele. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z podjazdów i windy, umożliwiającej opuszczanie się do basenu. Wodę użytkową do mycia i natrysków podgrzewać będą baterie słoneczne. Natomiast woda w basenach, w zamkniętym obiegu, oczyszczana będzie przez filtry. Wszystko to uczyni eksploatację kompleksu bardziej oszczędną.
 
            Prezydent poinformował, że już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg, pozwalający wyłonić wykonawcę tej inwestycji.

 
Opublikował: admin_l | Dodano: 22.01.2009 | Wyświetleń: 8
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy