Legnicki Mikołaj pozdrawia
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Jedyny taki rajd rowerowy
Jedyny taki rajd rowerowy
grafika

Dziś (2 października) sprzed legnickiego Urzędu Miasta wyruszyła niezwykła wyprawa rowerowa, której uczestnikami są osoby niewidzące i głuchoniewidome. Ci niezwykli kolarze pokonali już ponad 1.300 kilometrów. Przed nimi ostatni etap z Legnicy do Krakowa.

Jednym z uczestników tego niezwykłego rajdu „Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze” jest 30–letni Michał Majchrzak z Bochni. Od kilku lat widzi tylko kontury. Ale mimo tej ułomności, jest zapalonym kolarzem, który przejechał tysiące kilometrów. Jest to możliwe dzięki pomocy innych osób. – Jeździmy w tandemie (rower dwuosobowy) – mówi pan Michał. –Ja niczego nie muszę się obawiać, bo mój przewodnik kieruje rowerem. Dla mnie to wielka przygoda i możliwość poznania świata. Dzięki temu pokonuję własne słabości i bariery. Uświadamiamy też społeczeństwu, że mamy marzenia i je realizujemy.

Przewodnikiem pana Michała podczas tej wyprawy jest Marcin Kozioł z Chrzanowa. – Aktywizujemy osoby niepełnosprawne – dodaje pan Marcin. – Pokazujemy im, że mogą uczestniczyć w takich przedsięwzięciach. Na każdym odcinku dołączają do nas kolejni uczestnicy.

Jedyny taki rajd rowerowy

Jedyny taki rajd rowerowy

Jedyny taki rajd rowerowy

Jedyny taki rajd rowerowy

Z tymi ambitnymi kolarzami, przed wyruszeniem na liczący 110 km etap do Brzegu, spotkał się prezydent Tadeusz Krzakowski. Wręczył im upominki, życzył sukcesów i szczęśliwego dojechania do mety.

Z inicjatywą wypraw „Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze” wyszło Stowarzyszenie Travelling Inspiration. Organizuje ono wyprawy tandemowe dla osób niewidomych i głuchoniewidomych. W 2013 r. uczestnicy tego projektu objechali połowę Polski, pokonując 1.300 km – trasę z Krakowa do Władysławowa. W tym roku w pierwszym etapie przejechali 400 km z Władysławowa do Międzyzdrojów, a stąd - do Legnicy. Z naszego miasta wyruszyli dzisiaj do Krakowa.

opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 02-10-2014 | wyświetleń: 1156
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje