Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Medale LKT Legnica na Mistrzostwach Polski Juniorów i we włoskiej Terracinie

24.05.2011

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do bardzo udanie zakończyli krajowy sezon na poziomie młodzieżowym. W sobotę, 21 maja, w malowniczym podczęstochowskim Olsztynie rozegrano finały Mistrzostw Polski Juniorów. Wtystartowało 136 zawodników z 35 klubów. Dla legniczan był to jeden z najlepszych startów w historii mistrzostw. Łącznie wywalczyli 4 medale i 73 punkty zaliczane do ministerialnego systemu sportu młodzieżowego. W klasyfikacji punktowej i medalowej Legnicki Klub Taekwon-do uplasował się na czwartym miejscu.

• złoty medal w walkach do 52 kg zdobył Grzegorz Zając,
  • srebrny medal w układach - Przemek Tustanowski,
  • brązowy medal w układach - Rafał Harasimowicz,
  • brązowy medal w walkach do 58 kg - Przemek Tustanowski,

Był to ostatni start legnickich taekwondoków przed wakacyjną przerwą i zarazem ostatni w tegorocznym krajowym sezonie. W ośmiu turniejach rozegranych w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego legnicki klub reprezentowało w bieżącym roku 48 młodych legniczan - 22 młodzików, 15 juniorów młodszych i 11 juniorów, którzy wywalczyli dla klubu i miasta 132 punkty zaliczane do prowadzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki rankingów gmin, województw i klubów.

Nieco wcześniej ważnym i udanym występem zawodników LKT był udział w III Otwartych Mistrzostwach Italian Sport Alleance w Taekwon-do w Terracinie. Wśród 300 zawodników rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych wywalczyli łącznie aż 24 medale i wspólnie z reprezentacją WSKT Wrocław zajeli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Na szczególne wyróżnienie za start we Włoszech włoskiej Terracinie zapracowali:

• Maciek Żuk - wywalczył dwa złote medale, okazując się bezkonkurencyjny w walkach seniorów do 70 kg, oraz w konkurencji układów formalnych seniorów,
  • Rafał Harasimowicz - wywalczył złoty medal w układach formalnych juniorów i srebrny w walkach do 65 kg juniorów,
  • Filip Forgiel - złoto w walkach do 65 kg juniorów oraz srebro w układach formalnych juniorów,
  • Justyna Zwolska - wywalczyła dwa medale, złoty w układach formalnych juniorek i srebrny w walkach do 55 kg juniorek,
  • Marcin Blicharski - wywalczył dwa medale, srebrny w walkach do 155 cm młodzików oraz brązowy w układach formalnych młodzików,
  • Karol Forgiel - wywalczył dwa brązowe medale, w walkach seniorów do 70 kg oraz w konkurencji układów formalnych seniorów.

Legniczanie w trakcie wakacyjnej przerwy wyjadą na obóz do Łaz, a juniorzy, w ramach kadry wojewódzkiej, na zagraniczne zgrupowanie do Bułgarii. W drugiej części sezonu LKT Legnica czekają między innymi starty w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, Mistrzostwach Europy oraz Mazovia Cup.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 24.05.2011 | Wyświetleń: 276