Legnica.eu - oficjalny portal miasta
legnicka strefa seniora
KOMUNIKATOR SISMS. POBIERZ BEZPŁATNĄ APLIKACJĘ DLA LEGNICY
Plan zagospodarowania przestrzennego, nowa nazwa ulicy, przyszłość obiektów koszarowych i przebudowa basenu w „siódemce”
Plan zagospodarowania przestrzennego, nowa nazwa ulicy, przyszłość obiektów koszarowych i przebudowa basenu w „siódemce”
grafika
(Z konferencji prasowej Prezydenta Legnicy)
  
            Podczas wtorkowej (20 stycznia br.) konferencji prasowej Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski poinformował dziennikarzy z lokalnych i regionalnych mediów o przygotowanych na najbliższą sesję Rady Miejskiej (26 stycznia) projektach dwóch uchwał. 
 
            Pierwszy dotyczy uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Bielany, obejmującego teren pomiędzy ulicami Mostową, Zamiejską, Al. Rzeczypospolitej i Bielańską a Wałami Jaworzyńskimi. Prezydent podkreślił znaczenie planu, umożliwiające rozwój budownictwa jedno i wielorodzinnego w tym rejonie, jak również powstawanie obiektów usługowych czy handlowych. Drugi projekt związany jest ze zmianą nazwy części ulicy Pancernej. Radni otrzymają propozycję nazwania jej odcinka (od Chojnowskiej do Lotniczej) imieniem Tarasa Szewczenki – wybitnego ukraińskiego poety. Wniosek w tej sprawie złożyli członkowie Zarządu Koła i legnickiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce. Ponieważ na tym odcinku nie ma domów mieszkalnych i instytucji, nie będzie potrzeby wymiany żadnych dokumentów z danymi adresowymi.
 
            Zapytany o stanowisko w sprawie opuszczonych przez jednostkę wojskową obiektów koszarowych przy Alei Rzeczypospolitej Prezydent Krzakowski podkreślił, że z nadzieją oczekuje zmiany przepisów dotyczących Agencji Mienia Wojskowego, która jest obecnie właścicielem tych budynków.
 
– Bardzo liczę na możliwość ich skomunalizowania, przejęcia przez gminę. Pozwoli to nadać im funkcje społeczne, miejskie. Mógłby tam znaleźć nową siedzibę np. Urząd Skarbowy, mogłoby też powstać bardzo wiele mieszkań dla legniczan – powiedział Tadeusz Krzakowski.
 
            Podczas konferencji dziennikarze poznali również koncepcję przebudowy basenu przy Szkole Podstawowej nr 7 (ul. Polarna 1), który wraz z boiskiem „Orlik 2012” będzie tworzyć dostępne dla wszystkich osiedlowe centrum sportu. Obiekt basenowy zostanie powiększony i unowocześniony. Basen uzyska głębszą niż do tej pory nieckę, wykonaną ze stali nierdzewnej. Powstanie też mniejsza niecka, przeznaczona dla dzieci. Pojawią się sauny, jacuzzi, natryski (między innymi z możliwością aromaterapii) i inne urządzenia uatrakcyjniające kąpiele. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z podjazdów i windy, umożliwiającej opuszczanie się do basenu. Wodę użytkową do mycia i natrysków podgrzewać będą baterie słoneczne. Natomiast woda w basenach, w zamkniętym obiegu, oczyszczana będzie przez filtry. Wszystko to uczyni eksploatację kompleksu bardziej oszczędną.
 
            Prezydent poinformował, że już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg, pozwalający wyłonić wykonawcę tej inwestycji.

 
opublikował: Administrator . | Dodano: 22-01-2009 | wyświetleń: 1576
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Marzec 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
pobierz kalendarz
MAGAZYN MIEJSKI LEGNICA EU  „BLIŻEJ LEGNICZAN I ICH SPRAW”
LEGNICA W GOOGLE STREET VIEW
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
WSPÓŁPRACA Z PODMIOTAMI GOSPODARCZYMI
ORGANIZACJE POŻYTKU PUBLICZNEGO W LEGNICY UPRAWNIONE DO 1% PODATKU ZA 2014 ROK
ECDL POLSKA Zwiększ swoje szanse w biznesie i na rynku pracy!
REKRUTACJA DO PRACY AMAZON
Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich PIFE
DOFINANSOWANIE PRACODAWCOM KOSZTÓW KSZTAŁCENIA  MŁODOCIANYCH PRACOWNIKÓW
LEGNICA W STATYSTYCE
ZWIĄZEK POWIATÓW POLSKICH
ZWIĄZEK MIAST POLSKICH
POLSKA IZBA HANDLU ZAGRANICZNEGO
NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ
WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ WE WROCŁAWIU
STRAŻ MIEJSKA
MIEJSKI MAGAZYN W RADIU PLUS
AKTUALIZACJA PLANÓW GOSPODAROWANIA WODAMI. ANKIETA ON-LINE
KRONIKA MIASTA LEGNICY 2013
XXXV SZKICE LEGNICKIE
Opcje