Legnicki Mikołaj pozdrawia
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Współpraca legnicko-walijska
Współpraca legnicko-walijska
grafika

Z wizytą w Legnicy przebywa grupa walijskich studentów wraz z nauczycielami. Młodzież bierze udział w praktykach pedagogicznych w Zespole Placówek Specjalnych w ramach programu Erasmus+. Dziś (14 listopada) spotkał się z nimi prezydent Tadeusz Krzakowski.

W spotkaniu uczestniczył też Steven Knapik, inicjator walijsko-legnickiej współpracy, trwającej już blisko 20 lat, prezes charytatywnej organizacji Blue Balloon. Jest on inicjatorem wielu wspólnych projektów, związanych właśnie z Zespołem Placówek Specjalnych czy też z V LO. Był pomysłodawcą i współproducentem walijsko-polskiego filmu The Bench (Ławka) nakręconego w Legnicy, którego premiera odbyła się w kwietniu br.

Studenci będą nabierać doświadczeń jako asystenci nauczycieli prowadzących nauczanie specjalne. Niektórzy już kształcili się w tym kierunku w walijskich szkołach. Chcą poznać metody pracy z dziećmi stosowane w legnickiej oświacie.

walia

Prezydent Tadeusz Krzakowski serdecznie podziękował panu Stevenowi Knapikowi za wieloletnią współpracę z Legnicą. Studentom życzył zdobycia ciekawej, wymagającej ogromnej wrażliwości wiedzy i doświadczeń. Zaprosił też do odwiedzenia innych placówek oświatowych, w tym Zespołu Szkół Integracyjnych.

opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14-11-2017 | wyświetleń: 617
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje